Digital painting – programy do malarstwa cyfrowego i jak wybrać kurs

Szukasz więcej informacji o aktualnej ofercie kursu Adobe Photoshop? Świetnie trafiłeś! Zajrzyj na digitalownia.pl.

Sztuka nie pozostaje w tyle i od lat usiłuje nadążyć za cyfrowym postępem. Umiejętność malarstwa tradycyjnymi technikami teraz nie jest już wystarczająca, aby zdobyć pracę w branży gamingowej czy filmowej, bowiem te sektory rozrywki w procesie projektowania świata przedstawionego oraz postaci stosują w głównej mierze specjalistyczne oprogramowanie. Znając te realia ogromna grupa początkujących artystów rozpoczynając swoją przygodę z rysunkiem natychmiast stara się przyswoić sobie popularne programy, stosowane na co dzień w malarstwie cyfrowym.

Współczesne programy do digital paintingu

Istnieje dużo programów wykorzystanych współcześnie do tzw. digital paintingu, czyli malarstwa cyfrowego. Jednym z najpopularniejszych z nich to Photoshop od Adobe, który pomimo iż został opracowany jako software do obróbki fotografii, błyskawicznie stał się głównym narzędzie artystów i game devów. Za sprawą powodzenia Photoshopa powstały inne analogiczne programy, jak między innymi Clip Paint Studio, GIMP czy Affinity Photo, w których przy użyciu najrozmaitszych cyfrowych pędzli można tworzyć prace przypominające malunki wykonane farbami olejnymi, gwaszem lub farbami akwarelowymi. Digital painting daje twórcom nieograniczoną wolność – artysta ma możliwość korygowania nietrafionych ruchów pędzla, ale też ponosi mniejsze koszty. Cyfrowych farb nie musisz przecież kupować!

Malarstwo komputerowe – lekcje pod okiem instruktora

Zasadniczo nauka malarstwa komputerowego toczy się w zbliżony sposób jak poznawanie tradycyjnych technik plastycznych. Naturalnie pierwsze kroki można postawić na własną rękę, jednakże aby dobrze rozwinąć swoje umiejętności, a zarazem poznać ważne triki wykorzystania pędzli i zaawansowane funkcje oprogramowania, zalecamy wziąć udział w kursie opracowanym przez kompetentnego instruktora. Jeśli w pobliżu twojego miejsca zamieszkania nie ma szkoły rysunku, która prowadzi zajęcia z malarstwa cyfrowego, możesz wykupić dostęp do przeróżnych kursów Adobe Photoshop przez internet. Spektrum technik jakie analizują takie szkolenia jest ogromne i uczą one znacznie więcej niż tylko podstaw funkcjonowania programu. Istotne jest natomiast, by postanawiając o zakupie kursu digital paintingu online znaleźć taki, który umożliwia użytkownikowi konsultacje z autorem szkolenia.

Kontakt z nami:
Digitalownia Studio Grafiki 2D i 3D
Workshop Kraków Sp. z o.o.
ul. Westerplatte 3/3
31-033 Kraków

Mob.: +48 797-274-186
E-mail: [email protected]