Chcesz poznać techniki malowania akwarelami? Zapisz się na kurs

Szukasz korzystnej oferty kursu malowania akwarelami? Nie wahaj się! Skieruj się tu.

Malowanie farbami akwarelowymi jest popularną formą artystycznego przejawiania własnego ja i nie ma potrzeby stawać się w tym ekspertem, żeby czuć z tego zadowolenie każdego dnia. Dla wielu jest to wszak jedynie droga do zrelaksowania się po ciężkim dniu lub pasja i nie dążą oni do osiągnięcia w tym zakresie doskonałości. Lecz jeżeli chcesz malować coraz lepiej, trzeba zapisać się na kurs akwareli.

Nie tak łatwo opanować farby akwarelowe – postaw na naukę malowania akwarelami

Akwarele to wbrew pozorom nie są proste farby. Rezultat końcowy wydaje się bardzo niepozorny i bezproblemowy do osiągnięcia, jednak wpływ ma na niego wiele czynników, o których młody twórca nie ma na ogół pojęcia. Sporą rolę w samym toku tworzenia ma dodatkowo koincydencja – akwarele to farby, nad którymi trudno jest zapanować i nawet osoby biegłe w tej technice przenigdy nie są przekonane o tym, iż praca zawsze wyjdzie dokładnie tak, jak przewidywały. Kurs akwareli to idealne miejsce, aby rozpocząć swoja przygodę z tą techniką malowania i zdobyć potrzebną elementarną wiedzę nieodzowną do odnalezienia w sobie pasji do akwareli. Każdy jest tu chętnie widziany, niezależnie od tego, czy ma już jakieś próby z akwarelami, czy to jego pierwsze doświadczenie z tym typem farb. Prowadzący kurs w trakcie pierwszych zajęć starannie wyjaśniają właściwości akwareli, rozległe spektrum technik ich używania, jak również typy papieru, który wykorzystuje się w malarstwie akwarelami i jego oddziaływanie na końcowy efekt dzieła.

Czy warto zapisać się na kurs akwareli?

W dobie popularyzacji internetu nie ma przeszkód, by odnaleźć a następnie obejrzeć tutoriale, które pokazują jak malować farbami akwarelowymi. Jednak raczej nie będzie to jednoznaczne z partycypacją w kursie akwareli prowadzonym przez kompetentnego dydaktyka ze szkoły malarstwa i rysunku. W sprawnej szkoleniu z technik artystycznych istotne są podpowiedzi, które kursanci słyszą od dydaktyków w czasie malowania. Takie korekty pozwalają sprawniej zdobyć warsztat, a kursant nie musi zastanawiać się, gdzie popełnił błąd, który sprawił, że zamierzany efekt nie wyszedł tak jak zakładał. Oprócz tego nauka w zespole ludzi o pokrewnych zainteresowaniach tworzy komfortową atmosferę wsparcia, które jest nadzwyczaj istotne w inspirowaniu do nieprzerwanego rozwoju twórczego. Uczestnictwo w rzeczowej ocenie twórczości pozostałych kursantów, umożliwia z kolei krytycznie ocenić własne prace już ukończeniu kursu.

Kontakt z nami:
Pracownia Domin Kraków
ul. Westerplatte 3/3
31-033 Kraków

Mob.: +48 517 230 274
E-mail: [email protected]