O przemysłowych oraz uniwersalnych filtrach powietrza

Filtry hepa h14 znajdziesz na marss.pl/oferta/filtry-absolutne-hepa/filtr-absolutny-hepa-z-separatorami-aluminiowymi/

Przyznajmy to otwarcie: jakość powietrza w naszym kraju zła. Pod tym kątem Polska plasuje się na jednym z najdalszych miejsc wśród państw Unii Europejskiej. Codziennie przekazywane są nowe powiadomienia o przekroczeniu dopuszczalnego poziomu pyłów zawieszonych PM2.5 oraz PM10 i dlatego też cały czas poszukiwane są efektywne rozwiązania, pozwalające poradzić sobie z narastającym zanieczyszczeniem, szczególnie w obiektach, gdzie podtrzymanie sterylności powietrza jest niesłychanie istotne (przykładowo w szpitalach).

Filtry dokładne mini-pleat do powszedniego zastosowania

Filtry HEPA (High Efficiency Particulate Air), czyli filtry powietrza wysokiej skuteczności, powszechnie znane i używane są od kilku dekad. Są obecne między innymi w domowych oczyszczaczach powietrza i odkurzaczach. W urządzeniach wentylacyjnych instalowanych w urzędach, biurowcach lub budynkach mieszkalnych świetnie spełnią swoje zadanie uniwersalne filtry dokładne mini-pleat, które zależnie od klasy radzą sobie z eliminacją pyłów zawieszonych PM2.5 (klasa filtracji F7) oraz PM10 (klasa filtracji F9), których drobinki są składową smogu. Nie są dla nich przeszkodą także takie zanieczyszczenia, jak roztocza, spaliny bądź włókna. Wybierając filtry dokładne F7 lub F9 należy wziąć pod uwagę nie tylko ich wydajność, ale również jakość ich wykonania. Te produkowane przez rodzimą firmę MARSS Filtry Hepa wyposażone są w ramę z ocynkowanej stali charakteryzującą się znaczną odpornością na złe warunki atmosferyczne (jak wysoka wilgoć, temperatura) i uszkodzenia. Skuteczny wkład filtracyjny wytworzony z włókna szklanego zabezpieczony jest po stronie wlotu powietrza siatką z aluminium. W filtrach minipleat papier filtrujący złożony jest w drobne plisy i wzmocniony jest specjalnym klejem z tworzywa sztucznego, co sprawia, że produkty te posiadają znaczną żywotność. Filtry minipleat występują w wielu rozmiarach dostosowanych do wymagań każdego odbiorcy.

Filtry HEPA H13 i H14 – tam gdzie należy zachować wysokie normy czystości

Do wykorzystania w przemyśle wymagane są z kolei filtry o stanowczo wyższej przepustowości, którą mogą zagwarantować filtry absolutne HEPA H13 i H14 . Plisy pakietu filtracyjnego są w nich rozdzielone w regularnych odstępach przez aluminiowe separatory, a wytrzymała konstrukcja, także wykonana z ocynkowanej stali, jest odporna na zmiany temperatury i wilgoć, co pozwala na efektywną filtrację w ekstremalnym środowisku (aż do 80°C). Takie filtry wykorzystywane są tam, gdzie muszą być zachowane wysokie normy czystości powietrza, jak przykładowo w zakładach produkujących elektronikę.

Źródło fotografii – marss.pl.

Kontakt z nami:
MARSS Filtry HEPA Marian Skomerski
ul. Wojska Polskiego 17/19
98-200 Sieradz

Tel.: +48 43 827 10 46