Podstawowe informacje o optymalizacji stron internetowych

Założenie strony internetowej to nie wszystko. Istotne jest, aby była ona jak najczęściej odwiedzana przez użytkowników Internetu. Lecz co zrobić, by nasz serwis cieszył się zainteresowaniem? W tym celu wykonuje się optymalizację.

O co chodzi w optymalizacji strony internetowej?

Optymalizacja polega na ulepszeniu kodu oraz treści opublikowanych na stronie. Poprawnie przeprowadzona optymalizacja pomoże w lepszym indeksowaniu strony przez roboty sieciowe, co sprawi, że znajdzie się ona wyżej w rezultatach wyszukiwania.

Jakie elementy podlegają optymalizacji stron internetowych?

Właściwie przeprowadzona optymalizacja – oprócz kodu strony – obejmuje także opublikowane na niej artykuły i grafikę. Optymalizacji kodu dokonuje się pod kątem: przyspieszenia wyświetlania, prawidłowej walidacji oraz wyszukiwania przez wyszukiwarki . Zawartość strony powinna być zgodna z jej tytułem. Dobrze, jeśli na stronie znaleźć można słowa kluczowe, nie powinno być ich jednak za dużo. Optymalizując grafikę zwracamy uwagę na objętość plików oraz rodzaj zastosowane kompresji. Oprócz tego zoptymalizowane mogą być słowa kluczowe i linki znajdujące się na stronie.
Rzetelnie przeprowadzona optymalizacja strony pomaga w osiąganiu najlepszych wyników wyszukiwania i sprawia, że serwis staje się bardziej popularny. Optymalizując stronę nie należy zapominać o tym, że powinna być ona łatwo dostępna dla użytkowników.