Rodzaje wzmacniaczy DVB-T

Jeśli potrzebujesz wzmacniacza DVB T, koniecznie sprawdź www.telmor.pl.

Oglądanie telewizji jest w dzisiejszych czasach codziennością. Spoglądamy w telewizor przy porannej herbacie oraz przy wieczornym posiłku. Programy telewizyjne lubią dzieci, młodzież, osoby w średnim wieku i ci już nieco starsi. W szerokiej ofercie programowej każdy znajdzie coś idealnego dla siebie. Niemniej jednak, czasem sygnał okazuje się być tak nikły, że odbiór lubianego programu jest po prostu niemożliwy. Idealnym wyjściem są w takiej sytuacji wzmacniacze antenowe, wśród których wyliczyć można m. in. wzmacniacz DVB-T.

W jakich sytuacjach wzmacniasz DVB-T okaże się potrzebny?

Powinno się wiedzieć, że siła sygnału bywa tym gorsza, im dalej antena znajduje się od odbiornika. Do tego jego jakość obniża się na każdym złączu, co znaczy, że optymalnym wyjściem okazuje się być ograniczenie liczby gniazd antenowych i unikanie sztukowania kabli. Skorzystanie ze wzmacniacza to gwarancja tego, że sygnał jest silniejszy, a w konsekwencji odbieramy o wiele lepszy obraz. Wzmacniacze montowane są tuż przed telewizorem lub zaraz za anteną. Punkty ich umieszczenia zależne jest od tego, w jaki sposób skonstruowana jest sieć. Można dodać, że wzmacniacz DVB-T sprawdza się nie tylko w wypadku odbiornika telewizyjnego, ale też radia.

Jakie typy wzmacniaczy DVB-T są aktualnie produkowane?

Wyróżnia się parę typów urządzeń tego rodzaju. Aktualnie wykorzystywać można wzmacniacze kanałowe, budynkowe, masztowe oraz pasmowe. Wzmacniacz pasmowy jest najlepszy wówczas, gdy wzmacniacz budynkowy okazuje się być zbyt słaby. Montuje się go wyjątkowo blisko anteny. Wzmacniacz kanałowy to dość nietypowy typ wzmacniacza – uwydatnia on przekaz wyłącznie wybranych kanałów, lecz równocześnie skutecznie tłumi sygnał pozostałych. Wzmacniacz masztowy stosować można wówczas, gdy sieć antenowa jest mała. To używanie właśnie jego poleca się w domkach jednorodzinnych. Przymocowuje się go na maszcie, a następnie ustawia na paru pasmach. Z kolei wzmacniacze budynkowe można stosować zarówno w małych, jak i naprawdę rozbudowanych sieciach.

Kontakt z nami:
GZT TELKOM-TELMOR Sp. z o.o.
ul. Schuberta 104
80-172 Gdańsk

Tel.: (+48 58) 382-33-49
E-mail: [email protected]