Przeznaczenie kabla światłowodowego

Sprawdź, gdzie zamówić kabel światłowodowy

Kabel światłowodowy to bez najmniejszych wątpliwości wielkie osiągnięcie techniki. Potencjał jego użycia jest szeroki. Nie można uznać za wyolbrzymienie stwierdzenia, że kabel światłowodowy znalazł swoje miejsce praktycznie w każdym obszarze naszej codzienności. Jest to technologia wyjątkowo zaawansowana, która odznacza się świetnymi parametrami.

Kabel światłowodowy – jakie ma zastosowania?

Kabel światłowodowy używany jest na przykład w dziedzinie telekomunikacji i jest aktualnie w zasadzie niezastąpiony, jeśli idzie o przewody telefoniczne. Ich zastosowanie sprawia, że połączenia pomiędzy centralami a abonentami są niezawodne, a niebezpieczeństwo wystąpienia błędu jest niewielkie lub żadne. Sygnał jest doskonałe, co gwarantuje wysoką jakość tego, co słyszymy w słuchawce telefonicznej. Natomiast elektrownie stosują powszechnie kable światłowodowe do rozciągania na swoim terenie sieci telekomunikacyjnych. Korzystają z nich również rozgłośnie TV. Kable światłowodowe cechują się bardzo małą wagą, co sprawia, że świetnie spełniają swoje funkcje w trakcie transmisji realizowanych na żywo, gdyż gwarantują swobodę poruszania się operatorom obsługującym kamery. Także sieć kablowa – czyli tzw. kablówka – bazuje na tym produkcie. Jeśli zaś mówimy o sieciach teleinformatycznych, kable światłowodowe są podstawą dla zagwarantowania doskonałej jakości przesyłu danych.

Kabel światłowodowy – jakie są jego najbardziej istotne cechy?

Kable światłowodowe, które obecnie dostępne są na rynku, różni od siebie przede wszystkim jakość. Te najlepsze poddawane są na etapie produkcji niezwykle drobiazgowemu nadzorowi technicznemu, dzięki czemu nie trzeba obawiać się, że w trakcie użytkowania będą się psuły. Wykorzystanie włókna optycznego i stalowego drutu to cechy cechujące najwyższej jakości kabel światłowodowy. Do tego stosuje się osłonę , za sprawą której kabel odporny jest na wpływ niesprzyjających czynników i w ten sposób długo może pozostać w idealnym stanie. Kabel światłowodowy to bez najmniejszych wątpliwości wielki krok naprzód, jeżeli chodzi o stosowane w XXI w. rozwiązania techniczne.

Kontakt z nami:
GZT TELKOM-TELMOR Sp. z o.o.
ul. Schuberta 104
80-172 Gdańsk

Tel.: (+48 58) 382-33-49
E-mail: [email protected]