Pneumatyka

Mimo, że urządzenia na stłoczone powietrze w najróżniejszych przypadkach są wypierane przez nowocześniejsze rozwiązania, wciąż spotkać można zastosowania, do których nadają się naprawdę idealnie. Pneumatyka dostarcza efektywne technologie dla wielu gałęzi gospodarki, a narzędzia wykorzystujące skompresowane powietrze, pomimo tego, że działają według prostych zasad, są stosowane także przez najbardziej innowacyjne firmy. Czemu cieszą się takim zainteresowaniem?

Oszczędzaj z pneumatyką

W odróżnieniu od narzędzi elektrycznych lub spalinowych, eksploatacja urządzeń pneumatycznych nie pociąga za sobą większych wydatków. Nie potrzebują paliwa, a ich podzespoły zużywają się znacznie wolniej.

Kiedy wykorzystuje się pneumatykę?

Pneumatyka jest stosowana tak w największych fabrykach, jak i w ogrodnictwie. Jej dobrodziejstw używa również medycyna – na skompresowane powietrze działają między innymi unity dentystyczne oraz aparatury podtrzymujące oddech.

Pneumatyka to niskie ryzyko

Narzędzia pneumatyczne mogą być stosowane także w najtrudniejszych warunkach. Nie zagrażają im wysokie temperatury czy styczność z wodą. Pneumatyka daje szansę uniknąć ryzyka pożarowego – powietrze nie wiąże się z pozostałymi gazami i nie jest palne.

Przyjazna środowisku pneumatyka

Narzędzia pneumatyczne nie emitują niebezpiecznych dla przyrody substancji, a stosowanie sprężarek bezolejowych pozwala jeszcze bardziej ograniczyć ryzyko wydzielania jakichkolwiek zanieczyszczeń – z uwagi na to często wybierają je służby leśne.