Nadajnik optyczny a instalacje telekomunikacyjne

Więcej o nadajniku optycznym

Z uwagi na fakt, iż prawie wszyscy używamy instalacji kablowych, muszą one w dzisiejszych czasach okazać się naprawdę wydajne. Nie może więc zaskakiwać, że elementy stosowane przez firmy monterskie są najwyższej jakości – tylko tak osiągalne będzie wykonanie absolutnie niezawodnej sieci. Najważniejszymi elementami są rzecz jasna przewody, ale – jak nietrudno się domyślić – bez pozostałych podzespołów właściwe funkcjonowanie instalacji nie będzie osiągalne. Takimi istotnymi częściami sieci telekomunikacyjnej są m. in. nadajniki optyczne, które generują wiązki lasera transmitowane następnie za pośrednictwem światłowodów.

Rola nadajników optycznych

Jak przed chwilą nadmieniliśmy, nadajnik optyczny to ważny podzespół każdej instalacji optycznej. Jest on trzecim podzespołem konstrukcji po nadawcy informacji i koderze. Przygotowane informacje są dzięki niemu przekazywane przewodami, a potem odbierane przez dekoder, aby dotrzeć do końcowego abonenta. Nadajnik optyczny generuje światło, które charakteryzuje się małym wypaczeniem informacji i niezawodnością – dlatego niemal absolutnie zastąpił już pozostałe technologie.

Niezawodne nadajniki optyczne

By instalacja była efektywna i bezpieczna, do jej zamontowania trzeba wykorzystać jedynie części wysokiej jakości. Nadajnik optyczny z uwagi na istotną rolę powinien działać we wszystkich sytuacjach – z tego powodu o tym, od kogo go zamówić powinniśmy pamiętać już podczas planowania sieci. Firmom parającym się fachowym montażem sieci zaleca się wybór jedynie doświadczonych sprzedawców, a jeszcze lepszym wyjściem będzie zakup nadajników optycznych bezpośrednio od producenta, którzy oferowane przez siebie nadajniki obejmują możliwością reklamacji, a w razie komplikacji podczas montażu – są w stanie zagwarantować specjalistyczne doradztwo klientom z całego kraju.

Kontakt z nami:
GZT TELKOM-TELMOR Sp. z o.o.
ul. Schuberta 104
80-172 Gdańsk

Tel.: (+48 58) 382-33-49
E-mail: [email protected]