Jak funkcjonują instalacje teletechniczne?

Dowiedz się więcej o tworzeniu instalacji teletechnicznych. Kliknij tutaj.

Instalacje teletechniczne sieci telewizji kablowej to rozbudowana infrastruktura posiadająca mnóstwo rozmaitych sprzętów – od podstawowych po zaawansowane technicznie. Na rynku funkcjonują fachowe podmioty, które zajmują się obsługą sieci RTV. Zobaczmy jakie usługi oferują i jakie są najważniejsze komponenty instalacji teletechnicznych.

Instalacje teletechniczne – w budynkach użyteczności publicznej

Instalacje teletechniczne obejmują przyrządy takie jak: anteny offsetowe, maszty antenowe, pasmowe wzmacniacze wielokanałowe, rozgałęźniki sat, węzły optyczne. W sprzedaży znaleźć można również gniazda multimedialne, kable światłowodowe, transmodulatory i cyfrowe stacje czołowe. Moduły tego typu zakładane są na budynkach użyteczności publicznej, w hotelach i blokach. Firmy specjalizujące się w sieciach RTV/SAT zajmują się natomiast między innymi projektowaniem sieci i produkcją konkretnych modułów. Instalacje teletechniczne opierają się na odpornych na zewnętrzne czynniki komponentach oraz specjalistycznym montażu – stąd niezastąpione jest wsparcie speców.

Instalacje teletechniczne – dla inwestorów budowlanych

Ważne jest również, żeby sieci kablowe spełniały kryteria Rozporządzenia Ministra Transportu, Budownictwa i Gospodarki Morskiej. Z tego też powodu potrzebna jest opieka techniczna fachowych podmiotów, które zapewnią właściwe rozwiązania oraz zaoferują wysokiej klasy moduły dostosowane do wymogów konkretnej sieci. Instalacje teletechniczne często wymagają także napraw, a zatem bardzo duże znaczenie ma opieka gwarancyjna. Korzystają z niej przede wszystkim deweloperzy.

Kontakt z nami:
GZT TELKOM-TELMOR Sp. z o.o.
ul. Schuberta 104
80-172 Gdańsk

Tel.: (+48 58) 382-33-49
E-mail: [email protected]