Tenis dla dzieci

Nie czekaj! Wybierz bezkonkurencyjną ofertę! Tenis dla dzieci Kraków w najlepszej cenie.

Aktywność fizyczna jest potrzebna i zalecana w wszelkiej formie, jednak nie wszystkie dzieci lubią aktywność, w postaci zażywania ruchu. W jaki sposób zachęcić je do ruchu? Do wyboru mamy wiele ciekawych sposobów, jedną z nich jest tenis dla dzieci. Tenis to nie tylko oryginalny sposób spędzania czasu, ale jest także atrakcyjną zachętą dla najmłodszych, które nie są skore do wykonywania ćwiczeń. Można rozważyć w miarę wczesne rozpoczęcie doświadczenia z tenisem, ponieważ już czterolatki mogą uczestniczyć w lekcjach. Tenisista-amator będzie potrzebował specjalistycznego zestawu, który zagwarantuje mu komfort rozgrywek, skuteczną naukę i satysfakcję.

Tenis dla dzieci – jak wybrać pierwszą rakietę?

Tenis dla dzieci to pasjonująca i ciekawa aktywność fizyczna, ale do rozpoczęcia pierwszej rozgrywki potrzebny jest strój do tenisa, obuwie sportowe i rakieta. Ta ostatnia część wyposażenia budzi najwięcej wątpliwości. Mamy możliwość wyboru spośród szerokiej gamy elementów, co pozwala na dobór właściwej rakiety. Dobra decyzja zakupowa gwarantuje optymalne wykorzystanie umiejętności grającego. Rakieta posiada pewne cechy oraz parametry i na ich podstawie dopasowujemy ją do możliwości. Rakiety tenisowe dla dzieci są nieduże. Nierzadko zdarza się, że rodzice kupują swym dzieciom zbyt duże rakiety, wpływa to niekorzystnie na proces nauki. Pozostaje sprawa rączki do rakiety, ponieważ odgrywa ona ważną rolę. Odpowiedni uchwyt to taki, gdy między kłębem kciuka, a opuszkami palców ręki zmieści się wskazujący palec drugiej dłoni. Kiedy dokonamy właściwego wyboru, możemy być pewni, że tenis będzie najlepszym sposobem na wykorzystanie wolnego czasu dziecka.

Grupowe treningi tenisa dla dzieci, czy lekcje indywidualne?

Okres dziecięcy cechuje się szybkim przyswajaniem wiedzy oraz umiejętności, należałoby odpowiednio spożytkować ten czas i zapisać na lekcję tenisa już dziecko w młodym wieku. Pytanie, które pojawia się najwcześniej, wiąże się z formą gry w tenisa – czy uczyć się samodzielnie , czy grupowo.

Korzyści grupowych lekcji tenisa

Zajęcia grupowe dają wiele korzyści, m.in. dzieci poznają nowe osoby, poznają różne style gry. Atmosfera sprzyja zdrowej rywalizacji i rozwija umiejętności dziecka. Przyczynia się to do szybkich postępów w nauce i bardziej angażuje w grę.

Zalety indywidualnych lekcji tenisa

Tenis jest zaliczany do atrakcyjnych sposobów na spędzenie wolnego czasu. Zajęcia w formie indywidualnej najlepiej sprawdzą się u uczniów, którzy wolą uczyć się samodzielnie, pod kątem własnych umiejętności. Doświadczony trener rozwinie taktykę gry waszej pociechy i pokaże jak wygląda profesjonalny tenis.

Kontakt z nami:
Szkoła tenisa w Krakowie
Teniskraków Maciej Nowacki
ul. Bandurskiego 24
31-515 Kraków

Mob.: +48 505 530 053
E-mail: [email protected]