Prawo rodzinne – nie tylko rozwody i alimenty

Jednym z głównych zakresów działalności Kancelarii Radców Prawnych Gryniewicz-Marzec sp.k. jest prawo rodzinne Najpopularniejsze sprawy z jakimi zgłaszają się do nas Klienci to sprawy o alimenty oraz rozwód, aczkolwiek mamy ogromne doświadczenie też w prowadzeniu spraw dotyczących uregulowania kontaktów, ojcostwa i macierzyństwa czy władzy rodzicielskiej.

Separacje, alimenty, rozwody – sprawy z zakresu prawa rodzinnego

Prawo rodzinne to wyjątkowy obszar prawa, ponieważ prowadzenie spraw z tego zakresu wymaga od prawnika nie tylko biegłości w aktach prawnych, ale przede wszystkim odpowiedniego podejścia do Klienta, który powierza nam swoje osobiste sprawy. W trakcie prowadzenia spraw rodzinnych jesteśmy przygotowani na stały kontakt z Klientami i przeprowadzanie ich przez poszczególne etapy sprawy w sposób dla nich bezbolesny. Naszym celem jest dostosowanie się do oczekiwań Klientów przede wszystkim w zakresie ich zaangażowania w całą sprawę.

Prawo rodzinne – metoda działania kancelarii radców prawnych

Prowadzenie spraw rodzinnych zaczynamy od pierwszego kontaktu z Klientem w formie osobistego spotkania lub rozmowy telefonicznej bądź na Skype’ie. To wtedy staramy się zgromadzić jak najwięcej informacji dotyczących sprawy oraz poznać osobę, w imieniu której będziemy działać przez najbliższe miesiące. Następne fazy naszej pracy to opracowanie pism procesowych, występowanie w imieniu Klientów przed sądem oraz pozostałymi podmiotami, takimi jak mediatorzy. W trakcie prowadzenia danej sprawy dążymy do znalezienia możliwości na zamknięcie jej ugodowo. Takie podejście wywodzi się z faktu, iż gros konfliktów ma swoje podłoże w ogromnych emocjach, a prawnik, pozostający osobą obiektywną, nie znajduje się pod ich wpływem i ocenia sprawę tylko pod kątem prawnym.