Odszkodowania za błędy lekarskie – rola kancelarii radców prawnych

Kancelaria Radców Prawnych Gryniewicz-Marzec sp.k. posiada wyjątkowo rozbudowany dział dochodzenia odszkodowań. Główne kategorie spraw z jakimi przyszło się nam dotychczas mierzyć to przede wszystkim odszkodowania za nieudane wakacje czy zagubiony bagaż, za szkodę będącą wynikiem czynów niedozwolonych, takich jak pobicie i błędy medyczne lub odszkodowania za wypadki komunikacyjne. Przykłady tego typu zdarzeń można bez problemu mnożyć, ale istotne jest to, że każdorazowo w przypadku zaistnienia szkody jesteśmy gotowi do udzielenia pomocy prawnej.

Odszkodowania za wypadki komunikacyjne i błędy lekarskie

W naszej codziennej pracy podejmujemy się dochodzenia odszkodowań w różnego rodzaju sprawach. Mamy doświadczenie w odszkodowaniach będących następstwem wypadków zarówno komunikacyjnych, jak i innych, jak np. upadek na uszkodzonej powierzchni. Często podejmujemy też sprawy wynikłe ze strat zaistniałych podczas pobytu na wakacjach, związanych m.in. z niezgodnością wykupionej oferty z rzeczywistymi warunkami panującymi w hotelu czy kiedy bezpodstawnie nie wpuszczono nas do samolotu. O naszą pomoc zwracają się także osoby poszkodowane na skutek błędów medycznych, takich jak leczenie przez dentystę wbrew zasadom sztuki lekarskiej, podanie niewłaściwych leków czy powikłania przy operacji lub porodzie.

Działania kancelarii radcy prawnego w postępowaniu o odszkodowanie

Podczas prowadzenia postępowań odszkodowawczych zmagamy się z traumatycznymi doświadczeniami naszych Klientów, takimi jak pobicie, kalectwo spowodowane przez niekompetentnego lekarza czy wypadek samochodowy, w którym zginęła bliska im osoba. Zawsze wiąże się to też z wieloletnią traumą, z jaką przychodzą do nas osoby poszkodowane. Naszą rolą w takim przypadku jest ocena stanu faktycznego, a następnie na jego podstawie oszacowanie jakiego odszkodowania może dociekać nasz Klient. Nie ma w tej kwestii jednoznacznych wytycznych, jednakże nasze doświadczenie pozwala nam udzielenie Klientom informacji, która ułatwia im podjęcie decyzji co do dalszego toku sprawy.