Kancelaria radców prawnych – wsparcie w sprawach spadkowych

Kancelaria Radców Prawnych Gryniewicz-Marzec sp.k. oferuje wszechstronna obsługę prawną z zakresu prawa spadkowego. Posiadamy bogate doświadczenie w prowadzeniu spraw o dział spadku czy stwierdzenie nabycia spadku. Nie są nam także obce zagadnienia prawne związane z zachowkiem czy dziedziczeniem firm lub udziałów w spółkach.

Fazy prowadzenia spraw spadkowych

Współpracę w sprawach spadkowych rozpoczynamy od swobodnej rozmowy z Klientem oraz od omówienia zagadnienia, z którym do nas przychodzi. Istotne jest, aby już przy pierwszym spotkaniu w sposób klarowny, zrozumiały i kompleksowy zaprezentować oraz wytłumaczyć zainteresowanemu zawiłość sprawy. Następnym etapem jest zaznajomienie się z niezbędną dokumentacją, również pomoc Klientom w jej skompletowaniu, a w dalszej kolejności zaplanowanie wspólnie ze spadkobiercami stosownej dla charakteru sprawy procedury działania i opracowanie odpowiednich pism. Staramy się rozwiązywać problemy Klientów w każdej fazie sprawy spadkowej, doradzając zarówno przy projektach testamentów, jak i już reprezentując ich w trakcie spadkowego postępowania sądowego. Będziemy wsparciem też dla Klientów poszukujących pozasądowego sposobu rozwiązywania sporu. W takim przypadku możemy zaproponować przygotowanie i wsparcie w negocjacjach ugodowych.

Sprawy spadkowe – szczególny typ postępowań

Charakter spraw spadkowych, pomoc osobom, które dopiero co straciły bliskich członków rodziny, wymaga pełnego zrozumienia i subtelnego działania. Często wiąże się to z kooperacją z wieloma zaangażowanymi emocjonalnie bliskimi, dla których uregulowanie kwestii majątkowych po zmarłym postrzegane jest jako bolesny obowiązek. W takich wypadkach zespół naszej kancelarii, wykorzystując wieloletnie doświadczenie, które pozostaje nieocenione, prowadzi sprawę spadkową podejmując działania pełne empatii.