Wisiorki z ametystami

Więcej informacji o ametystach

Ametyst to według wielu najpiękniejsza odmiana kwarcu. Występuje między innymi w Chinach, Mozambiku, Madagaskarze i Rosji. Złoża tego kruszca znajdują się także w naszym kraju. Ametyst ma fioletowo-purpurową barwę, którą zawdzięcza śladowym ilościom żelaza i glinu. Pokaźną kolekcję biżuterii z tymi wyjątkowymi kamieniami znajdą Państwo na stronie www.ametysty.com.pl.

Do czego założyć biżuterię z ametystami?

Ametysty były umieszczane w wielu klejnotach koronnych. Ametyst uwielbiała na przykład Katarzyna II Wielka. Umieszczany był w berłach królów brytyjskich. w XXI wieku, znaleźć go można w broszkach i kolczykach, choćby na stronie ametysty.com.pl. Wyśmienicie prezentuje się w kreacjach wieczorowych. W celu rozświetlenia twarzy, warto założyć drobne kolczyki na biglach z ametystami, jeżeli zaś chcemy uzyskać efekt glamour lepiej wybrać duży element, taki jak oprawiony w srebrze ametyst na srebrnym wisiorku.

Biżuteria z ametystami i jej właściwości

Kolczyki czy wisiorki z ametystami warto nosić nie tylko w czasie wielkich okazji, ale również na co dzień – w pracy. Oprócz pięknego wyglądu, kamień uwalnia ponoć od stresu i pomaga w radzeniu sobie z problemami. Czy to prawda? Pozostaje przekonać się o tym na własnej skórze.