pierścionki zaręczynowe kraków

Pierścionki zaręczynowe bez tajemnic

Kiedy odnajdziesz partnerkę, z którą postanowisz spędzić całe życie, w końcu pomyślisz o małżeństwie. Najpierw jednak ma miejsce ta wymarzony przez większość pań moment – oświadczyny, na które musisz kupić pierścionek zaręczynowy.

Pierścionek zaręczynowe – niegdyś bez złota i kamieni szlachetnych

Sprezentowanie ukochanej pierścionka to niesłychanie stary zwyczaj, sięgający Starożytnego Egiptu. Pierścienie są w formie okręgu, który reprezentuje wieczność. Zgodnie z tradycją nosi się je na czwartym palcu lewej ręki, zwanym notabene “palcem obrączkowym”, co wypływa z wiary, że od owego palca prowadzi żyła prowadząca prosto do serca, nazywana “vena amoris”. Ogólnie przypuszcza się, iż to Grecy przywieźli na Stary Kontynent obyczaj przekazywania pierścionków zaręczynowych. Pierwotnie sporządzano je z tataraku, ze skóry, a także kości słoniowej. Dopiero w późniejszym okresie Rzymianie użyli do ich wyrobu metali, przede wszystkim żelaza. Kosztownymi pierścieniami ze srebra bądź złota obdarowywano jedynie wówczas, kiedy mężczyźni chcieli pokazać swoją bezgraniczna ufność do partnerki. Dziś pierścionki zaręczynowe od razu kojarzymy z drogimi kamieniami, złotem oraz platyną, jednak surowce te tak naprawdę szeroko wykorzystuje się do ich sporządzania zaledwie od paru stuleci, natomiast znamienny przyrost ich uznania daje się spostrzec w poprzednim wieku.

Pierścionek zaręczynowy – ile na niego wydasz?

Nie ulega wątpliwości, że wymarzona biżuteria na zaręczyny to pierścionek z platyny z dużym brylantem, jednakże potencjał dowolnego łączenia rozmaitych kamieni oraz metali jest olbrzymi. Prócz diamentów wykorzystuje się szafir, topaz bądź rubin. Niektórzy wybierają mniej drogocenne metale, jak srebro, tytan, stal damasceńską, a nawet drewno, niemniej jednak ciągle na rynku dominują pierścionki wykonane z platyny i różnych typów złota (białego, czerwonego i żółtego).
Ile powinniśmy środków przeznaczyć na pierścionek zaręczynowy? Jeszcze n funkcjonowało przekonanie, iż narzeczony ma obowiązek zapłacić na niego co najmniej dwumiesięczną pensję. Cena pierścionka zależna jest od kilku czynników: materiału, wykorzystanego kamienia, liczby karatów czy wzoru, w związku z tym każdy znajdzie piękny, nietuzinkowy pierścionek na miarę swoich możliwości finansowych. Miejmy jednakże na uwadze, iż pierścionek zaręczynowy ma być w pierwszej kolejności symbolem miłości i zaangażowania, dlatego jego wartość ma drugorzędne znaczenie. Istotne jest to, czy przypadnie do gustu naszej narzeczonej.

Kontakt z nami:
Alians - sklep jubilerski
ul. Kalwaryjska 32
30-504 Kraków

Tel.: +48 12-296-32-80
E-mail: [email protected]