Krótkie informacje o zapięciach kolczyków

Zobacz, gdzie nabyć kolczyki srebrne

Wybierając kolczyki warto wziąć pod uwagę nie tylko ich design, materiał, z którego są wykonane, oraz kształt, ale też na zapięcie. Poniżej zebraliśmy krótką listę najbardziej popularnych zapięć do kolczyków:

Kolczyki bigle

Bigiel to tradycyjne i najszerzej wykorzystywane zapięcie w kolczykach. Jest silne i nie nie ma potrzeby użycia dodatkowych zatyczek, jak przykładowo w sztyftach. Takie zapięcie zapewnia wysoki komfort noszenia i często jest wykorzystywane w biżuterii art deco. Felerem bigla jest jego spory rozmiar.

Kolczyki klips

Idealne rozwiązanie dla tych, którzy nie mają przekłutych uszu. Dziś właściwie sporadycznie stosowane.

Kolczyki bigle angielskie

Podobnie popularny jak klasyczny bigiel, jakkolwiek prościej go zapiąć, z powodu rozchylanej tylnej “klapce”. Często używa się ich przy bardziej wartościowych zestawach biżuterii.

Kolczyki rybka

Praktyczne w noszeniu latem, gdy nie nosi się czapeczek, szali czy ubrań z postawnym kołnierzem.

Kolczyki z zapięciem angielskim

Używane w małych, najczęściej złotych kolczykach. Łatwo się je zapina i nie potrzebują zabezpieczającej zatyczki. Tego typu kolczyki używane są nierzadko w biżuterii dziecięcej.

Kolczyki sztyft

Niezwykle popularne zapięcie. Ma niewielką możliwość odpięcia się, a końcówki na zapięcie są łatwe do dokupienia. Właśnie takie kolczyki panie kupują najczęściej. Wspaniale sprawdza się w przypadku cyrkonii i niewielkich kulek.

Kontakt z nami:
Sklep internetowy Biżutik.pl
ul. Grzegórzecka 78/8
31-559 Kraków

E-mail: [email protected]