Duży wybór wisiorków srebrnych

Potrzebujesz zawieszek srebrne? Wejdź na https://wisiorki.srebrne.net

Srebro od lat znajduje się wśród najchętniej wybieranych przez artystów materiałów. Nie powinno to dziwić – jest plastyczne, świetnie się prezentuje, a także cechuje je nietypowy połysk. Biżuteria taka jak wisiorki srebrne wymaga jednak specjalnej ochrony – metal ten jest bardzo delikatny, przez co łatwo go uszkodzić. W jaki sposób zatem troszczyć się o srebrną biżuterię?

Silne środki myjące niszczą wisiorki srebrne

Silne środki myjące dla srebra okazują się szkodliwe. Pod ich wpływem metal może zmieniać kolory i pokrywać się osadem. Nie należy więc stosować ich do czyszczenia ozdób, a w czasie prac domowych bezwzględnie powinniśmy zdjąć wszystkie wisiorki srebrne oraz pierścionki.

Gdzie przechowywać wisiorki srebrne?

Wisiorki srebrne powinniśmy chronić również wtedy, kiedy nie mamy ich założonych. Do ich przechowywania powinniśmy stosować kuferki wyściełane od wewnątrz miękkim materiałem – unikniemy w ten sposób ich zarysowania. Metal ten nie najlepiej znosi również styczność z wodą oraz wysokimi temperaturami, które mogą powodować, że wyblaknie albo się odkształci. Przed włożeniem do kuferka kilku ozdób, musimy wcześniej owinąć je delikatną tkaniną albo włożyć do foliowego worka.

Czyszczenie wisiorków srebrnych

Do czyszczenia srebra należy użyć ciepłej wody z solą, która świetnie usuwa powstający na powierzchni tego surowca nalot. Poza tym sprawdzą się także alkohol, białko kurze oraz odpowiednie płyny. Do czyszczenia wykonanych ze srebra ozdób musimy korzystać z miękkich ścierek – twarde mogą porysować powierzchnię.